Paşafırını Dijital Strateji - Web Sitesi ve İçerik Prodüksiyonu

Paşafırını ürün ve hizmetlerini dijital platformlarda tanıtma kararı aldığında bir çok iyi analiz edilmesi gereken sorunla karşılaşmıştı. Web, sosyal mecralar, son tüketici, var olan bayiler ve potansiyel bayiler. Hangi kitle için hangi dijital kanallar kullanılacak? Nasıl bir altyapı ve içeriğe ihtiyaç var?

Çözüm sürecinde Paşafırını yönetimi, üretim ekibi ve bayilerle bir araya gelerek tüm tarafların taleplerini can kulağıyla dinledik. Aldığımız tüm notları kurumsal kimlik sürecinde edindiğimiz verilerle eşleştirerek yeni dijital stratejinin temelini attık.

Persona - Kişilik Kartları

Dijital stratejiyi belirlerken hedef kitlelerin ihtiyaçlarını daha iyi anlayıp segmente edebilmek son kullanıcı ve bayilerle röportajlar yaparak persona kartları oluşturduk. İçerik planlaması ve bilgi mimarisi kurgusunda segmente ettiğimiz kullanıcılara doğru bilginin doğru zamanda ulaşması, kullanıcıların aradıklarını kolayca bulabilmesi ve Paşafırını’ndaki yeni gelişmeleri ilgi çekici hale getirmek önecelikli hedefimiz oldu.

Web Sitesi - Wireframing

Yeni Paşafırını web sitesi için arabirimleri kurgularken oluşturduğumuz iskelet yapı (wireframe) ile sitede yer alacak içeriklerin hiyerarşisi ve kullanıcı deneyimi senaryosunu çözümledik. Çalışma bu aşamada Paşafırını ekibi için gözle görünür ve yorumlanabilir hale geldiği için sitenin kurgusunu etkileşim ve stilistik tasarım katmanına geçmeden önce tamamen netleştirdik.

UId - Arabirim Tasarımı

Arabirimlerin tasarımını planlarken aklımızda Paşafırını’nın ürünlerini koklatıp, tattırmasakta göze hitap eden, iham verici bir kullanıcı deneyimi oluşturmak vardı. Taşınabilir aygıtlardan masaüstüne kadar farklı ekran genişliklerinin tüm potasiyalini kullanabilmek için siteyi %100 genişlikte duyarlı olarak tasarladık. Etkileşim katmanı tasarımında ise sitede tıklanabilecek tüm öğeleri zarif animasyonlarla destekledik.

İçerik Prodüksiyonu

Paşafırını geniş bir ürün yelpazesine sahip. Hem yeni site hem sosyal medya paylaşımları için kaliteli bir fotoğraf prodüksiyonu en önemli aşamalardan biriydi. Entegre görsel prodüksiyon stüdyomuz MAKİNEFX’te yemek stilistleri ve fotoğrafçımızla birlikte 300’den fazla fotoğraf çektik ve post prodüksiyonunu gerçekleştirdik.

Sosyal Medya İçerikleri

Paşafırını’nın sosyal mecralardaki tüm hesaplarını gözden geçirip teknik ve görsel ayarları yeniden yapılandırdık. Son tüketici ve bayiler için iki farklı paylaşım stratejisi belirledik ve dönemsel mikro kampanyalarla birlikte yüzlerce görsel ve 8 video ürettik, paylaştık, ölçümledik ve raporladık.

Rakamlarla Paşafırını

%20
Şubelerdeki Satış Artışı
+14
Yeni Şube
%28
C1, B ve A Hedef Kitle Artışı
*2015 - 2016 dönemi Paşafırını resmi ölçümleme verileri

Gelişmelerden haberdar olun.

* E-posta giriniz.
Gönder