Fonksiyon Mimarlık Kurumsal Kimlik Tasarımı

Fonksiyon Mimarlık için 46.000 isometrik permutasyondan oluşan benzersiz bir kurumsal kimlik sistemi geliştirdik. Tüm diğer kurumsal kimlik çalışmalarımızda olduğu gibi burada da işe önce detaylı bir analiz süreci ile başladık.

Kurumsal Kimlik Analizi Süreci

Kurumsal kimlik analiz sürecinde iş yapma süreçleri, gelenekler, rekabet, marka değerleri, kurum içi ve dışı davranış döngüleri gibi birçok etkeni analiz ederek bir zihin haritası oluşturduk.

Marka Prizması

Görsel Analiz

Analiz sürecinde edindiğimiz bilgilerin ışığında olabildiğince dinamik bir tasarım elde etmek en önemli hedeflerimizden biriydi. Bunun için özellikle mimari projelerin tasarım süreçlerinde ortaya çıkan çizimleri, eskizleri ve planları irdeleyerek her projede tekerrür eden görsel döngülerini irdeledik. Her mimari tasarım projesi komplike matematik hesapları, işlevsellik ve yaratıcılık üçlemesinden meydana gelir. Bu üç denklemi olabildiğince yalın ve dinamik bir görsel üslup ile ifade etmeye karar verdik.

Logo Tasarımı

Tasarımın temelini altın oranda çizdiğimiz üçgenlerden meydana gelen bir ızgara sistemi ile başladık. Izgara üzerinde yer alan üçgenlere isometrik perspektifte üç boyutlu kutuların yer alabileceği bir "oyun alanı" oluşturduk.
İki boyutlu isometrik perpektif ile oluşturduğumuz üç boyutlu logolar 46.000'den permutasyon ihtmali, yani 46.000 farklı logo varyasyonu barındıran bir sisteme dönüştü. Son dokunuş olarak 19. yüzyılın meşhur Hollandalı ressam ve grafik sanatçısı Escher'in imkansız geometri çalışmalarından esinlenerek her logo varyasyonuna bir paradoksallık kattık.

Kurumsal Kimlik Uygulaması

Diğer Projelerimiz

Gelişmelerden haberdar olun.

* E-posta giriniz.
Gönder