Colendi Marka Tasarımı

Colendi küresel finans sistemi için blockchain tabanlı yapay zeka teknolojileri geliştiren bir startup. Bu bir uluslararası seviyede marka geliştirme hikayesi.

Süreç Haritası

Colendi blockchain, yapay zeka, ICO gibi girift başlıklardan oluşan bir girişim. İlk etapta ürünün inceliklerini ve küresel piyasadaki ortamı, yatırımcı ilişkileri ve son kullanıcının ihtiyaçlarını anlayabilmek için Colendi ekibiyle yakın dirsek temasıyla çalışarak tüm başlıkları masaya yatırdık. Bol soru sorduk, araştımalar yaptık ve rakabet durumunu analiz ederek yapılacak işleri bir süreç haritasına oturttuk.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı aşamasında markanın değerleri, misyonu ve kültür gibi başlıkları işleyip elde ettiğimiz sonuçları üç temel kavrama indirgedik ve bu kavramların piktografik karşılıklarını çıkartarak logo tasarımının görsel zeminini oluşturduk.
Ana fikir veri, para transferi ve alışveriş kavramlarını tek bir imgede birleştirmekti. Colendi'nin temel yapı taşı decentralized yani merkezi olmayan blockchain teknolojisi temelli olduğu için tek parçadan oluşan bir kütle yerine dinamizmi ve akışı ifade edebilecek bir logo tasarlamaya karar verdik. Logoyu oluşturan öğelerin uzunluklarını ve birbirine olan mesafelerini ise altın oranda hesapladık ve sistematik bir bütün oluşturduk.
Kurumsal kimlik uygulamasında temel basılı malzemelerin yanında basılı ve interkatif sunum, teknik dökümantasyon, kredi kartı tasarımı ve fuar görsellerri gibi bir çok alanı tasarladık ve Colendi'nin farklı alanlardaki görsel üslubunu olgunlaştırdık.

Colendi Web Tasarımı

Mobil Uygulama Tasarımı

Mobil uygulama tasarımında işe Colendi ekibiyle birlikte kullanıcı akış diagramlarını çizmekle başladık. Bir sonraki aşamada diagramlarda tanımlanan fonskiyonları hızlı prototipleme yöntemi görselleştirdik ve kullanıcı deneyimini (UXd - User experience design) katmanını oluşturduk.

UX Style Guide

Uygulamanın sürekli gelişime uygun hale gelebilmesi için tasarlanan tüm öğe ve değişkenleri animasyon örnekleriyle birlikte bir kullanıcı arayüz kütüphanesinde (UI style guide) toplayarak görsel katmanı ilgilendiren tüm standartları belirledik.

Gelişmelerden haberdar olun.

* E-posta giriniz.
Gönder