Ahtapot - Kurumsal Kimlik ve Arabirim Geliştirme
Özel bir sosyal iletişim ağı uygulaması olan Ahtapot Türkiye'nin en gelecek vaad eden start up projelerinden biri. Ahtapot için kurumsal kimlik tasarımı, mobil kullanıcı deneyimi ve arayüz tasarımı geliştirdik.
Kurumsal Kimlik Analizi
İsimlerndirme aşamasında ürünün tüm özelliklerine karşılık gelecek ikonları küçükten büyüğe önem sırasına göre sıraladık. Elde ettiğimiz zihin haritasından çıkan kavramları süzerek "Ahtapot" isminde karar kıldık. Burada önemli kilometre taşlarından biri de yabancı dil kompleksinden arınmış iyi çalışan Türkçe bir marka ismi bulmaktı.
Logo Tasarımı
Ahtapot oldukça komplike algoritmalar ve fonksiyonlardan bir araya gelen modern bir ürün olduğu için stisilistik olarak olabildiğince çağdaş bir estetik üslup kullanmaya karar verdik. Logoyu oluşturan tüm kıvrım ve çizgileri altın oranda hesapladık.
Renk Skalası
Ana sinyal rengi olarak renk psikolojisinde "farklı, bireysel, yaratıcı, yenilikçi, sezgisel, insancıl, özverili, sınırsız ve derinlikli" gibi kavramları temsil eden mor tonları kullandık.
İkonografi
Kullanıcı Deneyimi Tasarımı
Uygulamanın deneyim tasarımına kullanıcı akış senaryolarını revize ederek başladık. Arayüzlerde yer alması gereken öğelerin önem sırası, ne nerede nasıl kolay algılanır şekilde görünmesi gerekiyor, farklı hedeflere nasıl doğal ve basit bir şekilde ulaşılır gibi soruların cevaplarını A/B testleri ile olgunlaştırdık.
Kullanıcı Arayüz Tasarımı
Rakamlarla Ahtapot
+ %240
Kullanıcı yorumları
+ %120
Uygulama kullanım süresi
+ %85
Yeni içerik yükleme
*2016 - 2017 Ahtapot uygulama içi ölçümleme verileri

Gelişmelerden haberdar olun.

* E-posta giriniz.
Gönder